PORSCHE 911 TURBO S - oficiální premiéra

PORSCHE 911 TURBO S

Nová generace legendárního sportovního coupé.

 

a_29

 

Porsche představuje novou generaci svého modelu 911 Turbo S, zhmotňující bezprecedentní výkon, jízdní dynamiku a pohodlí. Nový vrchol modelové řady 911 se uvádí v provedení Coupé a Cabriolet, v obou případech poháněných novým plochým šestiválcem 3,8 litru se dvěma turbodmychadly VTG (variabilní geometrie rozváděcích lopatek), nabízejícím výkon 478 kW (650 k), tedy o 51 kW (70 k) více než předchůdce. Nejvyšší točivý moment nyní činí 800 Nm (nárůst o 50 Nm). Osmistupňová převodovka PDK (Porsche Doppelkupplung), speciálně upravená pro přeplňovaný agregát, zkracuje akceleraci na 100 km/h na pouhých 2,7 s (o 0,2 sekundy rychleji); nejvyšší rychlost činí i nadále 330 km/h.

 

 

Vrchol modelové řady 911 s ještě lepší dynamikou

Ruku v ruce s vylepšenou jízdní dynamikou podstatně narostly i rozměry 911 Turbo S: v místě nad přední nápravou je karoserie o 45 mm širší (nyní 1840 mm), přičemž celková šířka nad zadní nápravou činí 1900 mm (nárůst o 20 mm). K dalšímu zlepšení aerodynamiky napomohla úprava rozchodů kol; nové pneumatiky s rozdílnými rozměry na jednotlivých nápravách zase přispěly k vyšší agilitě a sportovnímu charakteru: vpředu se rozchod rozšířil o 42 mm; na zadní nápravě došlo k rozšíření rozchodu o 10 mm. Součástí adaptivní aerodynamiky jsou nyní regulované klapky přívodu chladicího vzduchu vpředu; větší zadní křídlo zase zajišťuje ještě vyšší přítlak. Poprvé v historii pak 911 Turbo S přenáší hnací sílu na vozovku prostřednictvím pneumatik různých rozměrů. Na přední nápravě vůz obouvá pneumatiky o velikosti 20" s jedinečným rozměrem 255/35, zatímco vzadu najdeme 21" kola s pneumatikami 315/30. Výrazně sportovnější image modelu 911 s pohonem všech kol podtrhují nové prvky výbavy na přání. Jedná se např. o sportovní podvozek PASM (Porsche Active Suspension Management), zde snížený o 10 mm, nebo sportovní výfukovou soustavu s nastavitelnými klapkami pro jedinečný zvukový doprovod.

 

aa_14

 

 Nový šestiválec používá novou soustavu sání. V tomto případě byly zaměněny trasy procesního a plnicího vzduchu: část procesního vzduchu nyní proudí přes charakteristické Turbo přívody vzadu na bocích vozidla. Před vzduchové filtry, které jsou nyní v zadních křídlech, byly začleněny dva další přívodu vzduchu za žebrováním v místě zadního víka. To znamená, že nové 911 Turbo S používá čtyři přívody vzduchu s větším celkovým průřezem a nižším odporem, což napomáhá k celkově vyšší efektivitě chodu motoru. Dvě symetrická turbodmychadla s variabilní geometrií rozváděcích lopatek (VTG) a většími rozměry nahrazují předchozí identické komponenty, přičemž rotory kompresoru a turbíny se nyní otáčejí v opačném směru. Průměr turbínových rotorů se zvětšil o pět milimetrů na 55 mm; rotor kompresoru se zvětšil o tři milimetry na 61 mm. Elektrickou regulaci klapek rozvodu výfukových plynů zajišťují krokové elektromotory.

 

 Vyvážená konstrukce, která dokonale slaďuje radost z jízdy, dynamiku a sportovní charakter, ideálně naplňuje požadavky každodenního provozu i závodních okruhů. Skokové výkonové zlepšení nové generace je zřejmé zejména z akcelerace na 200 km/h: nové 911 Turbo S s časem 8,9 sekundy překonává předchůdce o celou jednu sekundu. Díky zdokonalenému pohonu všech kol PTM (Porsche Traction Management) dokáže rozdělovací převodovka přenášet mnohem vyšší točivý moment – na přední kola může směřovat hnací síla až 500 Nm. Sportovnější je i nová generace standardně dodávaného podvozku PASM. Rychlejší a precizněji regulované tlumiče přinášejí podstatné zlepšení jízdní dynamiky ve smyslu náklonů v zatáčkách, jízdní stability vozu, reakcí soustavy řízení a rychlosti projíždění zatáček.

 

cc_10

 

 Nová přední partie se širšími otvory sání vzduchu používá charakteristický vzhled verze „Turbo“ s dvojicí modulů předních světel a standardními LED maticovými světlomety s tmavými dekory. Přepracovaný přední spoiler s pneumatickým vysouváním a větší zadní křídlo zvyšují přítlak o 15 procent. Elegantní karoserii verze 911 Turbo S akcentují mohutné části zadního křídla s integrovanými přívody vzduchu. Nové pojetí zadní partie pak doplňují obdélníkové koncovky výfuků ve vysoce lesklém černém tónu, příznačném pro variantu Turbo.

 

8106

 

 Pro interiér je typická vysoká kvalita a sportovní provedení. V seznamu standardní výbavy najdeme kompletní kožené čalounění interiéru a karbonové dekory v kombinaci se světle stříbrnými akcenty. Prošívání sportovních sedadel, nastavitelných v 18 směrech, vzdává hold prvnímu Porsche 911 Turbo (typ 930). Charakteristické provedení Turbo S doplňují ještě vysoce kvalitní grafické prvky a loga v přístrojovém štítu. Centrální displej systému PCM má nyní velikost 10,9" a díky novému uspořádání jej lze snadno ovládat bez zbytečného odvádění pozornosti od řízení. Z dalších prvků v kabině, dodávaných přímo z výroby, jmenujme sportovní volant GT, paket Sport Chrono s nově integrovanou mobilní aplikací Porsche Track Precision a systém prostorového ozvučení BOSE® Surround Sound.

 

 Verze 911 Turbo S Coupé ponese v Německu cenovku 216 396 eur vč. specifické výbavy pro daný trh a 19% DPH.

Verze 911 Turbo S Cabriolet se bude nabízet za 229 962 eur.

 

 

 

MÁTE ZÁJEM?

OBJEDNÁVÁME PRVNÍ AUTA

KONTAKTUJTE NÁS