Mercedes - Benz EQA - premiéra nového elektrického crossoveru

Mercedes-Benz EQA

Nový přírůstek do rodiny malých elektrických crossoverů od německé automobilky Mercedes. 

MERCEDES BENZ EQA - premiéra nového elektrického crossoveru, AUTOIBUY

Německá automobilka Mercedes-Benz odhalila malý elektrický crossover jménem EQA. Jde však teprve o první vlaštovku, kterou postupně doplní další a další varianty. Kromě jiného v Mercedesu chystají i výkonnější verzi (200 kW) s pohonem všech kol eATS či variantu s dojezdem přes 500 kilometrů.

V útrobách má baterii o kapacitě 66,5 kWh, která má dle nepřesného a zastaralého měřicího režimu NEDC vystačit na dojezd až 486 km při spotřebě elektřiny 15,7 kWh/100 km; dle realističtějšího měřicího cyklu WLTP je dojezd 426 km. Jak na tom bude dojezd a spotřeba v reálném světě, je zatím brzy odhadovat, na obojí má velmi zásadní vliv aerodynamický odpor. 

MERCEDES BENZ EQA - premiéra nového elektrického crossoveru, AUTOIBUY

Základem karoserie byl model GLA, ovšem doznal značných zásahů kvůli změně vzhledu i zlepšení aerodynamiky. Za pozornost stojí zaslepené mřížky v přídi, hladší světla nebo svítící linka na zádi, které EQA vizuálně poutá k většímu EQC.  

Standardní výbava vozu zahrnuje například LED světlomety s asistentem adaptivních dálkových světel, zadní výklopné víko s elektrickým ovládáním, osmnáctipalcová kola z lehké slitiny, dekorační osvětlení s výběrem 64 barev, komfortní sedadla s bederní opěrkou nastavitelnou ve čtyřech směrech, zadní kameru či kůží obšitý sportovní multifunkční volant. Standardem je rovněž zábavní systém MBUX, který už známe z ostatních mercedesů. 

MERCEDES BENZ EQA - premiéra nového elektrického crossoveru, AUTOIBUY

Po stránce standardní výbavy stojí za zmínku LEDkové světlomety s automatickým přepínáním dálkových, elektrické páté dveře, 18” kola nebo ambientní osvětlení, které nabídne 64 barev. Topení je řešeno tepelným čerpadlem, které využívá odpadní teplo z baterie, takže v zimě by dojezd na nabití neměl poklesnout oproti méně chladným obdobím o tolik.

MERCEDES BENZ EQA - premiéra nového elektrického crossoveru, AUTOIBUY

Nabíjení je možné stejnosměrným proudem o výkonu až 100 kW, jímž se baterie z 10 na 80 % nabije za 30 minut, příp. 11kW palubní nabíječkou při použití střídavého proudu. Vůz pojme 340 litrů bagáže v základním uspořádání a váží 2040 kg prázdný. Je dlouhý 4463 mm, široký 1834 mm a vysoký 1620 mm. 

Bohatá je rovněž paleta bezpečnostních a asistenčních systémů. Výbava zahrnuje asistenta pro jízdu v pruhu a aktivního brzdového asistenta. Mezi další prvky patří funkce pro odbočování, funkce pro záchrannou uličku, upozornění na přibližující se cyklisty nebo vozidla při vystupování.

MERCEDES BENZ EQA - premiéra nového elektrického crossoveru, AUTOIBUY

 

CO NA HORKOU NOVINKU OD MERCEDESU ŘÍKÁTE? 

CHTĚLI BY JSTE EQA MÍT VE SVÉ GARÁŽI?

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení