Audi Q5 Sportback - Očekávané SUV kupé

AUDI Q5 SPORTBACK

Očekávané SUV kupé na bázi populárního Audi Q5 se začne prodávat výhradně jako naftový mildhybrid. Postupně se ale jeho nabídka rozšíří.

Audi Q5 Sportback - novinka, objednání online, autoibuy

Audi představuje nejnovějšího zástupce v segmentu SUV kupé. Jmenuje se Audi Q5 Sportback a z logiky věci jde o dopředu avizované SUV kupé na bázi řady Q5, která letos prošla modernizací. V nabídce značky je už třetím SUV s přídomkem Sportback v názvu – po kompaktním Q3 Sportback a elektrickém e-tron Sportback. Obdobný styl nicméně vyznává také model Q8.

Audi Q5 Sportback - novinka, objednání online, autoibuy

Design auta vychází z modernizovaného modelu Q5, nejvýraznější změnou je tak logicky tvarování zádě. Boční prosklení začíná směrem vzad brzy klesat, a tak jde tudíž o typického představitele segmentu. Výsledkem je dynamická záď, kterou zdobí koncová světla z organických diod. OLED světla přitom stejně jako u výchozího auta umožní zákazníkům si zvolit svébytný zadní světelný podpis. Primární výhodou tohoto řešení je však vyšší hospodárnost a homogenní světelná plocha.

Audi Q5 Sportback - novinka, objednání online, autoibuy

I přes odlišnou siluetu je Q5 Sportback stejně vysoké jako výchozí provedení. S délkou 4,69 metru je však o sedm milimetrů delší. Rozvor činí 2,82 metru. Sportovní styl navíc doplňuje i sportovní podvozek. Standardem je sportovní zavěšení s tužším naladěním než ve výchozí Q5.  Připlatit si však lze i za adaptivní podvozek s elektricky nastavitelnými tlumič, nebo rovnou vzduchové odpružení. To umožní nastavit světlost v úrovni až 60 mm, podvozek lze buď snížit o 15 mm pro zlepšení jízdních vlastností ve vysoké rychlosti, nebo naopak zvýšit o 45 mm pro zlepšení schopností mimo zpevněné cesty. Záď pak může klesnout o 55 mm pro usnadnění přístupu do zavazadlového prostoru.

Audi Q5 Sportback - novinka, objednání online, autoibuy

 Právě zavazadelník ukrývající se pod standardně dodávaným elektricky ovládaným víkem nabízí objem 510 litrů. K dispozici ale bude posuvná zadní lavice, která umožní zvětšit kufr o 60 litrů, na výsledných 570 litrů. Po sklopení sedaček vznikne prostor velký 1.480 litrů. Kabina pak přebírá koncepci z modernizované Q5 s třetí generací modulárního infotainmentu MIB3. Ve vrcholné formě tak dostanete 12,3“ digitální displej v kapličce přístrojů, 10,1“ dotykový displej na středovém panelu a head-up displej.

Audi Q5 Sportback - novinka, objednání online, autoibuy

Do prodeje vůz vstoupí s jediným motorem, a to v podobě dvoulitrového turbodieselu o výkonu 150 kW spárovaného se sedmistupňovou dvouspojkovou a pohonem všech kol. Půjde o mildhybrid umožňující jízdu se zcela vypnutým spalovacím motorem. Kvůli snížení emisí pak nechybí ani dvojí vstřikování kapaliny AdBlue před každým z SCR katalyzátorů. Po uvedení se ale nabídka agregátů bude postupně rozšiřovat. Audi již potvrdilo příchod další verze dvoulitrového turbodieselu, stejně jako dvou variant benzinového dvoulitru a naftového vidlicového šestiválce. Rovněž se počítá s ostrou variantou SQ5 Sportback.

Audi Q5 Sportback - novinka, objednání online, autoibuy

Audi Q5 Sportback se začne prodávat v první polovině roku 2021. Do Evropy se bude dovážet z mexického závodu San José Chiapa, kde se Sportback bude vyrábět po boku výchozí Q5.

 

 

JAK SE VÁM AUDI Q5 SPORTBACK LÍBÍ ?

MÁTE ZÁJEM? KONTAKTUJTE NÁS.

OBJEDNÁVÁME PRVNÍ AUTA.

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení