PORSCHE 911 GT3 TOURING

PORSHE 911 GT3

s paketem Touring

 

po9120_59b78894e50b4

 

 

Rodina puristických vysokovýkonných sportovních vozů Porsche se dočká nového přírůstku. Porsche 911 GT3 s paketem Touring bude poprvé představeno na 67. mezinárodním autosalonu IAA (Internationale Automobil-Ausstellung), který se uskuteční ve dnech od 12. do 24. září 2017 ve Frankfurtu nad Mohanem.

 

Nová verze bude k dispozici výhradně s šestistupňovou mechanickou převodovkou a místo pevného zadního spoileru má nastavitelný zadní spoiler jako 911 Carrera. Pod decentním zevnějškem se ukrývá ryzí závodní technika.

 

Atmosféricky plněný, čtyřlitrový motor z motoristického sportu dosahuje nejvyššího výkonu 368 kW (500 k) a poskytuje nejvyšší točivý moment 460 N.m. Za předpokladu optimálního řazení zrychlí 911 GT3 s paketem Touring z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 316 km/h.

 

 

Vysokovýkonný sportovní vůz z každé perspektivy

 

po9130_59b78895b959b

 

Karoserie verze GT3 zůstává – s výjimkou zádě – i ve variantě s paketem Touring beze změn. Speciálně tvarovaný přední nárazník nese velké otvory pro přívod vzduchu a před víkem zavazadlového prostoru je umístěn typický ventilační otvor. Přední a zadní světlomety jsou identické, avšak bez tmavého tónování. Z profilu dominují kovaná kola z lehké slitiny s centrální maticí. Na předních kolech s šířkou devět palců jsou pneumatiky rozměru 245/35 ZR 20, zadní kola mají šířku dvanáct palců a pneumatiky rozměru 305/30 ZR 20. Pneumatiky zanechávají působivý dojem, protože karoserie je v oblasti podběhů kol v porovnání s modelem 911 Carrera o 44 milimetrů širší. Dojem šířky umocňuje snížení světlé výšky o 25 milimetrů.

 

 

Sportovní aerodynamika:

zadní spoiler s přídavnou odtokovou hranou

 

po9140_59b78895ddf88

 

Formální zdrženlivost je patrná až na zádi. Plocha výsuvného zadního spoileru základní verze modelu 911 je opatřena aerodynamickou odtokovou hranou (tzv. Gurneyho klapkou) v barvě karoserie. Speciálně navržena byla mřížka zadního víka s plaketou „GT3 touring“. Mezi další rozpoznávací znaky patří stříbrné lišty bočních oken, ozdobné koncovky sportovní výfukové soustavy, kryty ostřikovačů světlometů a nápis Porsche na zádi. S „paketem Touring černý exteriér“, dodávaným na přání, jsou tyto prvky černé jako u modelu 911 GT3. Přední a zadní světlomety jsou v tomto případě tmavě tónované.

 

 

 Interiér čalouněný kůží

 

po9105_59b78894b66aa

 

V interiéru panuje atmosféra klasického sportovního vozu s mechanickou převodovkou. V souladu s charakterem puristického GT dominuje interiéru jemná kůže místo Alcantary. Věnec volantu s označením polohy 12 h, řadicí páku, loketní opěrky ve výplních dveří, víko odkládací schránky na středové konzole a madla dveří zdobí obšití hladkou kůží. Prostřední plochy sedadel mají čalounění černou tkaninou. Na opěrkách hlavy jsou reliéfní loga Porsche. U veškerého prošívání na částečně koženém čalounění jsou použity černé nitě. Interiér završují ozdobné lišty z černého hliníku.

 

 

 

 Nejvýkonnější atmosféricky plněný šestiválec z motoristického sportu

 

po9150_59b788961ae6d

 

Všechny verze modelu 911 GT3 s mechanickou převodovkou mají identické poháněcí ústrojí a podvozek. To platí i pro variantu s paketem Touring. Atmosféricky plněný šestiválcový „boxer“ se zdvihovým objemem čtyři litry pochází ze závodních vozů, jako jsou typy 911 RSR nebo 911 GT3 Cup. Jedná se o nejvýkonnější atmosféricky plněný motor s přímým vstřikováním a největším zdvihovým objemem, který značka Porsche dosud vyvinula pro silniční provoz na základě plochého šestiválcového motoru s protiběžnými písty. Motor je charakteristický svým vysokootáčkovým konceptem. Klikový hřídel může dosáhnout až 9000 otáček za minutu, což je i mezi motory pro sportovní vozy absolutní výjimka.

 

 Převodové poměry šesti převodových stupňů jsou precizně přizpůsobeny výkonové charakteristice motoru a nabízejí mimořádně sportovní charakteristiku řazení. Funkce automatického přidávání meziplynu vytváří vzrušující zvukový doprovod při řazení nižších převodových stupňů. Řidič ji aktivuje tlačítkem „Sport“ na středové konzole a díky rychlejší synchronizaci ozubených soukolí zažije ještě dynamičtější proces řazení. Sportovní mechanická převodovka verze GT přenáší hnací sílu na zadní nápravu s mechanikou uzávěrkou diferenciálu a automatickými brzdnými zásahy (PTV).

 

 

 Rychlost v zatáčkách, stabilita na rovinkách:

tuhý podvozek s řízením zadních kol

 

Podvozek modelu 911 GT3 svědčí o bohatých zkušenostech, které značka Porsche získala v motoristickém sportu. Kromě optimalizované preciznosti základního nastavení přesvědčí podvozek také suverénní ovladatelností a jízdními vlastnostmi. Zásadní podíl na tom má aktivní řízení zadních kol. V závislosti na rychlosti jízdy se zadní kola natáčejí ve stejném směru jako přední kola nebo opačně, čímž se zvyšuje agilita a stabilita. Pneumatiky mají na obou nápravách rozměry, které zaručují optimální přenos sil působících na přední kola při řízení a brzdění, zatímco zadní kola zajišťují přenos hnací síly a směrovou stabilitu.

 

 

 

Aplikace Porsche Track Precision App v sériové výbavě

 

 

Sériová výbava všech verzí 911 GT3 zahrnuje kromě systému Porsche Communication Management (PCM) včetně navigačního modulu s připojením k internetu a dopravním zpravodajstvím v reálném čase také modul Connect Plus a aplikaci Porsche Track Precision App. Porsche nabízí s touto aplikací řidičům možnost zobrazování, ukládání a analyzování podrobných provozních dat na chytrém telefonu.

 

 Paket Touring byl poprvé nabízen jako varianta výbavy typu 911 Carrera RS z modelového roku 1973. Již tehdy byly středem pozornosti puristický design modelu 911 a klasické prvky vnitřní výbavy. Nový model 911 GT3 s paketem Touring tento přístup přebírá a interpretuje jej v moderním stylu. Tato varianta tak osloví fanoušky čistokrevných sportovních vozů se slabostí pro decentní styl a klasické potěšení z jízdy.

 

 S výjimkou paketu Clubsport a čalounění Alcantarou nabízí Porsche téměř všechny prvky výbavy na přání, určené pro model 911 GT3, také v kombinaci s paketem Touring. Zákazník má díky tomu na výběr všechny barvy pro exteriér a kola, brzdovou soustavu PCCB s keramickými kotouči, systém pro zvýšení světlé výšky, přední světlomety LED, všechny varianty sedadel, paket Chrono a audiosystémy.

 

 Paket Touring lze již objednávat a dodává se jako volitelná výbava bez příplatku.

Porsche 911 GT3 s paketem Touring tak stojí v Německu 152 416 eur včetně DPH a specifické výbavy pro tento trh.

 

 

MÁTE ZÁJEM?

KONTAKTUJTE NÁS.

 

Připravíme Vám specifikaci přesně podle Vašich představ.

Auto Vám objednáme u autorizovaného prodejce.

Ušetříte čas i peníze a o nic se nemusíte starat.

 

REZERVUJTE SI SVÉ AUTO JEŠTĚ DNES

JEDNODUŠE - RYCHLE - ONLINE

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení