Audi S3 Sportback a Sedan se stádem 310 koní

Přijíždí ostrý hatchback i sedan a slibují ještě více sportovnosti, síly i potěšení z jízdy. A mají k tomu skvělé předpoklady.

 

Audi S3 Sportback a Sedan, novinka, auto online, nákup online, autoibuy

 

Pod kapotou nové generace modelů S3 se ukrývá 2.0 litrový přeplňovaný benzínový čtyřválec, který nabídne maximální výkon 228 kW (310 k) a maximální točivý moment 400 N.m. O přenos síly se stará sedmistupňová převodovka S-tronic a nechybí ani inteligentně řízený pohon všech kol quattro, který je součástí standardní výbavy. Ať už se zájemce rozhodne pro menší Sportback či elegantnější Sedan, pokaždé se dočká akcelerace z 0 na 100 km/h v čase 4.8 sekundy a maximální rychlost obou vozů byla elektronicky omezena na 250 km/h.

 

Audi S3 Sportback a Sedan, novinka, auto online, nákup online, autoibuy

 

Ruku v ruce s navyšováním výkonu šly i úpravy podvozku. Ve srovnání se standardním modelem A3 jsou modely S3 o celých 15 mm blíže silnici a standardně stojí na 18“ litých kolech, za kterými se ukrývají kotoučové brzdy s vnitřním chlazením. Na přání ale Audi vůz osadí i 19“ ráfky nebo červeně lakovanými třmeny brzdičů.

Standardní sportovní podvozek může být navíc na přání dodán s elektronicky řízenými tlumiči, které se dokáží přizpůsobit podmínkám na vozovce, jízdním situacím a požadavkům řidiče během tisíciny sekundy. Oproti předchůdci navíc nabídnou ještě větší rozsah mezi krajním nastavením mimořádného komfortu či nekompromisní sportovnosti.

 

Audi S3 Sportback a Sedan, novinka, auto online, nákup online, autoibuy

 

Kromě změn technických došlo i ke změnám estetickým. Přídi dominuje maska chladiče Singleframe s mřížkou tvořenou velkými kosočtvercovými prvky v kombinaci s výraznými otvory pro přívod vzduchu. Vzadu si můžeme všimnout čtveřice koncovek výfuku, výrazného difuzoru a ztmavených světel. Na přání je pak možné příď vozu vybavit i LED Matrix světlomety s 15 LED segmenty.

Interiér nabízí palubní desku zaměřenou na řidiče, která zaujme například výraznými výdechy ventilace. V kapličce přístrojů nalezneme 10.25“ digitální přístrojový štít, volitelně je ovšem možné objednat i Audi Virtual Cockpit (včetně verze Plus) o úhlopříčce 12,3 palce. Přístrojové desce dominuje 10,1“ dotykový displej a na přání je možné vůz vybavit i průhledovým displejem (HUD).

 

Audi S3 Sportback a Sedan, novinka, auto online, nákup online, autoibuy

 

Pro řidiče a spolujezdce jsou přichystána nově vyvinutá sportovní sedadla, jejichž čalounění je v sériové výbavě z velké části tvořeno z recyklovaných PET lahví a doplněno stylovým kontrastním prošíváním. Volant se sportovně zploštěnou dolní stranou je pak již klasika. Interiér dále zaujme novou pákou voliče převodovky S-tronic, ozdobným obložením z hliníku nebo karbonového kompozitu a klikami dveří, jejichž design připomíná tvarové řešení světlometů.  Milovníky kvalitní hudby pak jistě potěší prémiový audiosystém Bang & Olufsen s prostorovým zvukem. Pozoruhodná je ovšem i technologická výbava vozidla.

Díky nové generaci modulární platformy informačních a zábavních systémů MIB 3 nabídnou nové modely S3 řadu zajímavých funkcí. Mezi ně patří například komunikace se semafory Car-to-X, konektivita s chytrými telefony prostřednictvím aplikace myAudi nebo funkce Audi Conner key, díky které lze vůz odemknout pomocí chytrého telefonu. Mezi asistenčními systémy nebude chybět například Audi pre sense front, asistent pro vyhýbací manévry s asistentem pro odbočování a asistent pro jízdu v jízdním pruhu. Na přání budou dostupné asistenční systémy pro změnu jízdního pruhu, asistent pro vystupování, asistent pro sledování vozidel přijíždějících ze stran, parkovací asistent nebo adaptivní asistent pro částečně automatizovanou jízdu.

 

Audi S3 Sportback a Sedan, novinka, auto online, nákup online, autoibuy