AUDI A3 SPORTBACK - světová premiéra

 

 

AUDI A3 SPORTBACK

Nová generace oblíbeného hatchbacku.

 

A201895_medium 

 

Audi se pyšní, že v roce 1996 založilo příjezdem první generace A3 segment prémiových kompaktních vozů. Model se teď dočkal čtvrtého vydání, které slibuje nejen svěží vzhled a luxusní interiér, ale i výrazný pokrok v oblasti konektivity.

 

Nové Audi A3 Sportback přijíždí se vzhledem, jenž se nechal inspirovat většími sourozenci se čtyřmi kruhy ve znaku. Vidět tak můžeme již tradiční širokou masku chladiče singleframe či charakteristický světelný podpis. Novinkou jsou digitální světla pro denní svícení. Tato část světlometů Matrix LED je složena z pixelového pole o patnácti diodových segmentech, které vytváří speciální světelný design.

 

A201900_medium 

 

Co do rozměrů kompakt povyrostl na délku 4,34 metru a šířku 1,82 metru. Výška 1,43 metru a rozvor náprav 2,64 metru zůstávají shodné. Zavazadlový prostor v závislosti na poloze zadních sedadel poskytuje objem 380 až 1200 litrů. Podlaha je výškově nastavitelná a na přání se dodává elektrické ovládání víka, které umí reagovat na pohyb nohy pod nárazníkem.

 

Sportovnost a dynamičnost pokračuje v interiéru. Zcela nová je řadicí páka, ozdobné obložení z hliníku nebo uhlíkového kompozitu, výrazné kliky dveří a zobrazovací plochy na přístrojové desce se vzhledem černého panelu. Vůbec poprvé se uvnitř objevují materiály čalounění sedadel z recyklovaných PET lahví zdobené kontrastním prošíváním.

 

 A201896_medium

 

Audi se chlubí, že nejnovější A3 dostává výbavové prvky z vyšších tříd. Uprostřed přístrojové desky je umístěn 10,1“ dotykový displej, jenž najdeme ve standardní výbavě. Rozpoznává ručně psané písmo, poskytuje akustickou zpětnou vazbu a umožňuje hlasové ovládání hovorovou řečí.

 

V základní výbavě najdeme rovněž digitální budíky. Verze Plus má displej s úhlopříčkou 12,3 palce a umí tři různé režimy zobrazení včetně sportovního. Na přání můžete pořídit i head-up displej promítající informace na čelní sklo.

 

A201919_medium

 

Dále se dozvídáme, že A3 Sportback dostává čtyřprvkovou zadní nápravu pro pohonné jednotky s výkonem od 110 kW výše. Na přání je dodáván podvozek s adaptivním řízením tlumičů, u něhož je světlá výška snížena o 10 milimetrů. Každý tlumič se nepřetržitě přizpůsobuje stavu vozovky, jízdní situaci a nastavení systému řízení jízdní dynamiky.

 

U motorů ještě chvilku zůstaneme. A3 Sportback zatím dorazí na evropský trh se třemi motory – zážehovou patnáctistovkou TSI o výkonu 110 kW (150 k), kterou doplní turbodiesel 2.0 TDI ve dvou výkonnostních variantách s 85 kW (116 k) a 110 kW (150 k). Na výběr bude mezi šestistupňovou manuální a sedmistupňovou automatickou převodovkou. Z počátku budou všechny verze uvedeny na trh s pohonem předních kol.

 

A201920_medium 

Nezapomnělo se ani na bezpečnost. Audi nabídne asistent pro vyhýbací manévry a upozorňování na vyjetí z jízdního pruhu. Na přání jsou nabízeny další asistenční systémy, například pro změnu jízdního pruhu, upozorňování na nebezpečí při vystupování, asistent pro sledování vozidel přijíždějících ze stran či parkovací asistent. 

 

Předprodej Audi A3 Sportback bude na většině evropských trhů spuštěn v průběhu tohoto měsíce, první vozy dorazí k zákazníkům v květnu. Cena verze s motorem 1.5 TFSI byla na českém trhu stanovena na 705.900 Kč. Pro tuzemské zájemce je zahrnuta také prodloužená záruka na čtyři roky s nájezdem 120.000 kilometrů. U příležitost uvedení vozu na trh bude k dispozici rovněž speciální edition one s exkluzivní výbavou. Ta čítá matně šedý lak tmavě tónované světlomety Matrix LED či 18“ kola.

 

 

  

 MÁTE ZÁJEM?

OBJEDNÁVÁME PRVNÍ AUTA.

KONTAKTUJTE NÁS